504... Wyświetl

Prawo rodzinne Lublin

Prawo rodzinne Lublin

Szczególną dziedziną, w której Kancelaria Żarnowski wspiera swoich Klientów, jest prawo rodzinne. Ze względu na jego szeroki i zarazem bardzo specyficzny zakres zagadnień, sprawy te wymagają odpowiedniego podejścia adwokata, który musi zachować dystans i profesjonalizm, często w odniesieniu do wydarzeń i sporów, wyzwalających ogromne emocje. Wieloletnie doświadczenie oraz doskonała znajomość przepisów prawa rodzinnego powodują, że nasza Kancelaria to godny zaufania, solidny i skuteczny partner, który pomoże wypracować najkorzystniejsze rozwiązania.

Zakres pomocy w sprawach rodzinnych

Jak sama nazwa wskazuje, prawo rodzinne reguluje przede wszystkim relacje zachodzące pomiędzy członkami rodziny, w szczególności między współmałżonkami oraz ich dziećmi. Już z tego powodu ta gałąź prawa, w której służymy pomocą naszym Klientom zamieszkującym Lublin, wymaga zastosowania specyficznych instrumentów prawnych. Stawiając na pierwszym miejscu interes Klienta, zapewniamy kompleksową pomoc i obsługę prawną w sprawach i sporach dotyczących takich kwestii, jak:

– rozwód i unieważnienie małżeństwa na gruncie przepisów prawa cywilnego i kanonicznego,

– przyznanie alimentów,

– ustalenie prawa do opieki oraz kontaktów z dzieckiem,

– ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej,

– ustalenie oraz zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa,

– uznanie nabycia spadku, stwierdzenie zgonu, ubezwłasnowolnienie.

Adwokat do spraw rodzinnych w Lublinie – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Biorąc pod uwagę fakt, iż sprawy z zakresu prawa rodzinnego wymagają szczególnej wiedzy prawniczej oraz zachowania niezbędnego profesjonalizmu, oraz dystansu, warto zapewnić sobie wsparcie prawnika w procesie rozwodowym, alimentacyjnym czy spadkowym. Dobry adwokat pomoże skupić się na wypracowywaniu najkorzystniejszych rozwiązań, co często bywa trudne w przypadku spraw, które rodzą tak silne emocje. Wiedza, merytoryczne doradztwo oraz profesjonalizm pełnomocnika w sprawach rodzinnych, to gwarancja szybszego uzyskania satysfakcjonującego rozstrzygnięcia. Swoje usługi świadczymy w Lublinie i okolicach.