504... Wyświetl

Prawo spadkowe Lublin

Podział majątku po zmarłym

Jedną z dziedzin prawa cywilnego, regulującą kwestie dziedziczenia majątku po zmarłym, jest prawo spadkowe. Specjaliści z naszej Kancelarii pomagają w ocenie prawnej oraz majątkowej spadkodawcy, oraz spadkobierców, biorąc na siebie wszelkie kwestie związane z obsługą postępowania od spadków. Dobry adwokat od spraw spadkowych to wymierne wsparcie dla rodziny oraz wszystkich uprawnionych do dziedziczenia, zwłaszcza że sprawy o uznanie i dział majątku stanową rozległą i specyficzną materię prawną.

Prawo spadkowe Lublin

Odejście bliskiej osoby to zawsze trudny i bolesny moment dla rodziny. Oprócz wielu silnych emocji śmierć wywołuje jednak również konkretne skutki prawne, a jednym z nich jest nabycie praw do dziedziczenia po zmarłym. Kancelaria Żarnowski świadczy kompleksowe wsparcie i doradztwo prawne, jeśli chodzi o podział majątku, stwierdzenie nabycia spadku oraz pozostałe czynności w sprawach spadkowych w Lublinie i okolicach.

Jakiego wsparcia udziela adwokat od spadków?

Bez względu na to, czy zmarły pozostawił po sobie testament i czy wszystkie osoby uprawnione do dziedziczenia są znane, czy nie, nasza Kancelaria pomaga doprowadzić do korzystnego rozwiązania postępowania spadkowego. Zakres naszych usług w tej kwestii obejmuje m.in.:

– reprezentowanie spadkobierców w postępowaniu stwierdzenie nabycia spadku,

– pełnomocnictwo przy notarialnym poświadczeniu dziedziczenia,

– przygotowywanie wniosków, pism procesowych oraz niezbędnych dokumentów,

– doradztwo i obsługę prawną w sprawach o podział majątku,

– pomoc w sporządzeniu testamentu, jego edycji, ustaleniu zachowku, przekazaniu darowizny,

– kwestie zwiane z wydziedziczeniem i wyłączeniem z testamentu.

Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

Zdarza się, że spadkodawca pozostawił po sobie nie tylko składniki majątku w postaci atrakcyjnych nieruchomości, pojazdów czy oszczędności, ale również nieuregulowane zobowiązania. Prawo spadkowe daje ustawowym oraz testamentowym spadkobiercom możliwość przyjęcia lub odrzucenia takiego spadku, zapewniając jednocześnie odpowiednio długi czas na podjęcie przemyślanej decyzji. Warto wykorzystać go na konsultację z prawnikiem. Doświadczony adwokat od spadków z pewnością ułatwi zajęcie odpowiedniego stanowiska, pomagając dostrzec wszystkie zalety oraz wady każdego sposobu postępowania, a także prawne możliwości wyjścia z trudnej sytuacji.

Pomoc adwokata w sprawie o spadek

Swoją ofertę pomocy prawnej kierujemy do wszystkich osób zamieszkujących Lublin, jak również rzeczywistych i potencjalnych spadkobierców, ze względu na miejsce życia spadkodawcy. Wsparcie kompetentnego prawnika nie tylko pozwoli przyspieszyć postępowanie, ale również przyczyni się do uzyskania najkorzystniejszego rozwiązania, z możliwością uniknięcia ewentualnych konfliktów. Jeśli zależy Państwu na szybkim, bezstresowym zamknięciu postępowania spadkowego dotyczącego dziedziczenia majątku po bliskiej osobie, serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz współpracy z Kancelarią Żarnowski w Lublinie.